Nors dar neprasidėjęs tačiau labai laukiamas. Šiais metais, jau 19 –ąjį kartą, dvi savaites vyksiantis „Kino pavasaris“ po truputį ima valdyti kiną mėgstančių žmonių gyvenimus.

Atrodo, kad visi aplinkui gyvena laukimu (gal toks visų pavasarių bruožas?), vieni jau žvalgosi ir renkasi norimus pamatyti filmus, kiti pildo, tiksliau jau užpildė ir planuojasi savo laiką, kurį nuo kovo 19 iki balandžio 3 dienos skirs savanorystei „Kino Pavasaryje“.

Žinoma, yra ir tokių, kurie ne itin domisi festivaliu, anksčiau ir pati tokia buvau. Su kinu per didelių draugysčių „nemegzdavau“, pasižiūrėdavau vieną kitą filmą namie ar kino teatre, bet didelė kino gerbėja niekada nebuvau. „Kino pavasaris“ atrodė gražus renginys, tačiau kažkodėl visada jį laikiau labiau mada, o dar labiau renginiu, kuriame lankosi kino profesionalai ar menininkai. Taip buvo iki tol, kol išgirdau žodį „Semme“. Prūsiškai – „Žemė“. Taip vadinosi Danguolės ir jos pažįstamų (tiesa, kaip pat sutiktų Kino pavasaryje savanoriaujant) kuriamas filmas. Idėja buvo puiki, dokumentinis filmas apie Lietuvą, pasakojamas per trijų, visą savo gyvenimą paskyrusių tradicijų puoselėjimui, herojų veiklas. Nors trys herojai daug vyresnės kartos atstovai, jiems pavyko taip sudominti jaunimą, jog šie apie juos nusprendė sukurti filmą.

Aš vis stebėjausi, žavėjausi ir kitaip džiaugiausi šia gražia iniciatyva. Aš galvodavau, o Danguolė kviesdavo ir mane kartu su komanda važiuoti į filmavimus. Nors buvau įsitikinusi, kad tokiame projekte naudinga tikrai negaliu būti (nei filmuoju nei fotografuoju nei dizainerė esu nei kino domiuosi) ilgai kviesta sutikau kartu žygiuoti į, vieno iš filmo herojaus, Tado vedamą žygį „Medžiotojų takais“ Trakuose. Sutikau taip, kad dabar „Semme“ valdo mano pasaulį ne mažiau nei „Kino pavasaris“! Tas pats, kuriame anksčiau nesilankydavau ir juo nesidomėdavau. Ir taip nutiko, todėl,kad mūsų filmo premjera bus rodoma būtent šio festivalio metu.

Labai kviečiu ateiti. Tuo labiau, kad “Kino pavasaris” šiais metais labai dosnus bilietais ir dar labiau jų kainomis. Šį savaitgalį su OMNI ID kortele bilietus žiūrovai galėjo įsigyti po 10 litų. Jei nespėjote to padaryti nusiminti neverta, nes dar turite galimybę įsigyti “Kino pavasario” abonementus.

Ir svarbiausia žinia – kovo 11 dieną visi bilietais į lietuviškus filmus kainuos po 8 Lt. Būtent į šią šventę lietuviškam kinui, jus ir kviečiu. O ten nepamirškite įsigyti bilieto ir į “Semme” filmą.

Mūsų premjera kovo 22 dieną 15.30 val. kino centre „Forum Cinemas Vingis“. Užsukę šią dieną galėsite pamatyti ne tik filmą, tačiau susipažinti su jo herojais, mums padėjusiais ir prie filmo atsiradimo prisidėjusiais žmonėmis bei visa mūsų, kūrybine, komanda. Jei dėl, kokių nors svarbių priežasčių pas mus užsukti nepavyks, pamatyti „Semme“ galėsite kovo 26 dieną 16.00 kino teatre „Pasaka“ bei kovo 31 dieną 15.30 val. Kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Visos „Semme“ komandos vardu – nuoširdžiai Jūsų laukiame!

Categories: Uncategorized

Leave a Reply