„Semme“ kelionė po Lietuvą

Praeitą vasarą į kelionę po Lietuvą išsiruošusi „Semme“ komanda, galėjome tik svajoti apie metą, kai keliausime ne vieni, o su jau pabaigtu filmu. Ilgai laukę, sulaukėme. Paskutinį balandžio savaitgalį išsiruošėme į pirmąją filmo kelionę. Penktadienį filmą vežėme į Kauno „Romuvos“ kino teatrą, šeštadienį lankėme Šiaulius, o sekmadienio vakarą leidome Klaipėdoje. Filmas buvo pristatytas, diskusijos surengtos, tačiau be nuotykių mūsų kelionių nebūna, ne išimtis ir šioji…

Trečiadienį įvyksta antroji premjera Vilniuje – kino teatro „Pasaka“ salė beveik pilna. Juokaujame ir domimės, ar čia geros reklamos ir komunikacijos nuopelnas, ar Tado sugebėjimas paskui save vesti būrius žmonių ne tik žygiuose, bet ir kino teatruose. Kadangi Tadas mus lydėjo ir į Kauną laukėme tokio pat efekto – nenusivylėme!

Taigi į Kauną turime vykti septyniese. Vairuojantys mūsų kompanijoje vis dar nykstanti, tiksliau, dar neatsiradusi rūšis į pagalbą, tad kalbinu Mildą. Viena vairuoti šį kartą nebenoriu, nes per savaitgalį reikės nuvažiuoti ne vieną šimtą kilometrų. Kita mūsų bėda – didelė mašina. Kadangi penktadienį Kauną turi pasiekti: Danguolė, Simas, Viktorija, Ernestas, Milda, Tadas ir aš, mažos mašinos mums nepakanka. Nusprendžiame, kad vyksime su Mildos transporteriu (mūsų naivumas begalinis, o gal čia kaip tik optimizmas visur ir visada?). Ketvirtadienį planą truputį pakeičiame: kadangi iš Vilniaus į Kauną važiuoja ir Simo mama, ji pasiima Danguolę ir Tadą, o mes likusieji važiuojame su transporteriu. Vėliau po seanso Simo mama su Viktorija ir Tadu turi grįžti į Vilnių, o mes – tęsti kelionę.

Iš Vilniaus pajudame. Mums išvažiuojant iš kiemo gauname žinių, kad pirmasis mūsų ekipažas su Simo mama, tėčiu, Danguole ir Tadu jau Grigiškėse. Riedame ir mes. Milda vis rūpinasi varikliu, staiga stojame, bet greitai mašina ir vėl užsiveda, eilinį kartą pakraipome galvas. Atrodo, po vasaros kelionės jau turėjome būti pasimokę, kad sustoti reikia tada, kai kyla nors mažiausias įtarimas, tačiau išvadų nedarome ir riedame tol, kol imame jausti keistą kvapą… Sustojame, variklis rūksta, kažkas bėga… Milda konsultuojasi su Jonu ir tėveliu telefonu. Mes suprantame, kad į premjeros pradžią nespėsime, gerai, kad ten jau yra bent Danguolė ir Tadas.

Turime litrą vandens, jį supilame tikėdamiesi, kad nuvažiuosime iki artimiausios degalinės, ten, kas nors sutvarkys (mūsų manymu) prakiurusią šlangelę. Deja, mūsų įpiltas vanduo ima virti ir tiesiog srovele tekėti iš mašinos. Simą, Viktoriją ir Ernestą išsiunčiame tranzuoti, mes su Milda laukiame Simo tėvų, kurie jau važiuoja iš Kauno mūsų gelbėti. Jų užduotis – mus nutempti iki artimiausios degalinės, ten sutarėme laukti Mildos tėčio, kuris mašina žadą sutvarkyti. Man užsimerkus ir įsikibus į mašinos sėdynę mes nutempiamos iki degalinės Rumšiškėse. Čia randame autoservisą, o jame labai malonius vaikinus, kurie sutinka pakeisti trūkusią šlangelę. Kalbamės, juokaujame, laukiame, Milda vis stebi darbuotojų darbą, mėgindama jiems padėti, Simo mama išsiruošia į „Maximą“, mes su Simo tėčiu kalbamės. Spėjame pavakarieniauti, kai išgirstame mums labai prastą naujieną. Deja, sustojome per vėlai, o ir mūsų įpiltas vanduo žaliajai Mildos mašinai daugiau pakenkė nei padėjo, mūsų kelionė transporteriu šį savaitgalį baigėsi. Kadangi seansai suplanuoti kelionės nutraukti negalime, Simo tėvai sutinka leistis į ją kartu su savo mašina. Tiesa mašina septynvietė, mūsų planuoja būt aštuoni, vis dėlto nusprendžiame rizikuoti. Galų gale saulei jau leidžiantis paliekame trasporterį, sutvarkome Simo tėvų mašiną (ir kas galėjo tikėti, kad tai įvyks Rumšiškėse?) ir leidžiamės į Kauną. Kaune susitinkame su likusia komanda. Tadas pasveikina mus su dainomis ir greitai raportuoja, jog Kaune buvo daugiausia žmonių iš visų seansų, apie 120, vėliau sužinome, kad Tadas suklydo labai nedaug, iš viso „Romuvoje” filmą pamatė 127 žmonės.

Kadangi diena buvo ilga, nusprendžiame susirasti nakvynę. Pagal pirminį planą turėjome nakvoti pas Danguolės ir Mildos gimines, tačiau taip vėlai mums atvažiavus planą reikia keisti. Ernestas su Milda, Danguole ir manimi patraukia pas savo močiutę, Simas pas Ievą, tėvai pas gimines. Šeštadienį visi sutariame susitikti ir tęsti kelionę.

Šeštadienį iš Kauno pajudame į Šiaulius. Juos pasiekiame pakankamai lengvai, nusprendžiame susirasti kino teatrą, pasišnekėti su organizatoriais ir eiti valgyti, nes laiko dar turime. Nesunkiai randame Tilžės prekybos centrą, kuriame ir yra mūsų kino teatras, tačiau važiuojant arčiau vaizdas darosi įtartinas. Suprantame, kažkas vyksta. Labai daug žmonių lauke, visi stovi ir kažką stebi, greitai pasigirsta sirenos, viena po kitos važiuoja gaisrinės, policija bei greitoji…Panašu, kad kažkas dega. Juokaujame, kad taip nutikti gali ir mums ir jau kuriame istorijas, koks netikėtumas mūsų lauks Klaipėdoje.

IMG_4432

Greitai paaiškėja, kad „Norfoje“ liko nedidelis gaisras, spėliojame ar to nedidelio gaisro padarinius spės panaikinti iki mūsų seanso. Mums svarstant, fotografuojantis virš mūsų praskrenda naikintuvas: didelis, pilkas, sunkus, aš greitai pataisoma „Ne ne čia ne naikintuvas, čia bombonešis…“ Iš žvalgybos grįžęs Simas su Ieva praneša, kad kalbėjosi su Kino teatro direktoriumi ir jis nuramino, kad iki seanso viskas turėtų būti sutvarkyta. Todėl mes nutariame susirasti pievelę ir papietauti, taip ir padarome, pietaujame ant prieplaukos, į mūsų kompaniją ateina katinas bei šunelis, kurie vėliau vaišinami Simo mamos salotomis bei sūrelio likučiais.

Šiauliuose sulaukiame 20 žiūrovų, klausimų taip pat nedaug, tačiau Simui pasiūlius kalbėtis prie giros stiklinės, beveik visi sutinka. Kalbamės apie filmą, idėjas, galimybes, sulaukėme kritikos, nuostabos…Stebimės visų entuziazmu ir išsiskiriame su šypsenomis, tikėdamiesi į Šiaulius dar grįžti. Kadangi šiandien dar turime pasiekti Palangą, skubame važiuoti. Važiuojant dar užsukame į Kuršėnus pas Simo brolio Juro žmonos tėvus, čia vaišinamės arbata, pyragu, apžiūrinėjame restauruojamą mašiną, kuri vieniems pasirodo labai įdomi, kitiems tik metalo laužas…Vakarėja. Diskutuodami apie matytus filmus važiuojame į Palangą.

IMG_4445

Palangoje mus sutinka Simo močiutės sesuo, parodo, kur galime nakvoti, kviečia arbatos ar kavos, deja, pati serga, todėl ilgėliau pabendrauti netenka. Kadangi visi esame pavargę nusprendžiame, kad pasivaikščioti eisime ryt, tačiau Mildai su Ernestu sužaidus „durniaus“ partiją viskas pasikeičia. Ernesto pralaimėjimo atveju mes traukiame į naktinį pasivaikščiojimą. Išeiti buvo tingu, tačiau tikrai nesigailėjome, graži Basanavičiaus gatvė ir naktinė jūra su daugybe baisuokliškas žuvis gaudančių žvejų… Juokiamės, fotografuojamės bei fotografuojame žvaigždes, grįžtame geros nuotaikos.

10154148_697982160259006_7338678415474040675_n

Sekmadienį kaip visada pirmoji pabunda Danguolė, virtuvėlėje randame sumuštinių keptuvę, todėl išsirengiame eiti pirkti sūrio bei kečupo, juk artėja pusryčių metas! Savo planą įgyvendiname ir visus atsikėlusius pasitinkame su karštais sumuštiniais. Vėliau Simo mama pasiūlo važiuoti iki Karklės ir tada eiti paplūdimiu iki Melnragės. Tai ir padarome. Visą popietę, linksmai kalbėdamiesi einame Baltijos jūros smėliu, kartkartėmis kyštelėdami koją į dar vėsų, bet jau ne itin gelianti vandenį, stebimės gulbių gausa ir šiluma, aplink, lyg vasarą, besideginančiais poilsiautojais. Pasiekę Melnragę užsukame į parduotuvę ir važiuojame pietauti pas Romą, Simo seną pažįstamą iš „Couchsurfing“ bendruomenės. Susipažinę su šeimininku, pavalgę pietus skubame į Klaipėdą, čia sutinkame Simo draugą, kuris padeda įveikti painias ir uždarytas Klaipėdos gatves ir sustoti prie Parodų rūmų. Čia sutinkame Justę, spėjame apžvelgti parodą ir pristatyti filmą. Klaipėdiečiai šnekėtis su mumis nenorėjo, klausimų taip pat neturėjo, tačiau tai mums nesutrukdė papasakoti apie filmą patiems.

Po seanso neužtrunkame, jau vakaras, o šiandien dar turime pasiekti Vilnių, ryt pirmadienis. Važiuodami skaitinėjame Simo mamos knygą apie Vilniuje esančius paminklus, juokiamės, kad grįžę iš Klaipėdos daug daugiau žinosime apie Vilnių! Kaune išleidžiame Simo Ievą, tęsiame kelionę vieni. Gražus oras kažkur dingsta, Vilnius mus pasitinka su lietumi. Vėlai vakare pasiekiame namus…

10151409_10203488376107166_1147534432989547278_n

Pirmoji, bet tikrai ne paskutinė „Semme” kelionė įvyko. O mes jau dabar su nekantrumu laukiame viešnagių kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose…!

IMG_4493k